Stwarzanie

Stwarzanie

Nie zamierzam jak zwykle nikogo przekonywać jak i dlaczego tak piszę a nie inaczej. Chcę raczej przekazać pewne idee, stworzyć pewien obraz, z którym Czytelnik zrobi co zechce. Prawda jest w nas, nie tylko w dowodach naukowych i jeśli coś rezonuje z Tobą i inspiruje Cię, to znaczy, że należy spróbować i sprawdzić to w praktyce.

Dzisiaj o stwarzaniu. Każdy z nas nosi w sobie Stwórcę. To przesłanie wszystkich większych religii. Świadomość, czy Energia są naszą esencją a jednocześnie tym, co daje nam moc tworzenia.

Jak i Kiedy tworzymy?

To są prawdopodobnie najważniejsze pytania  w tym artykule. Wszystko czym jesteśmy i co robimy jest aktem tworzenia. Gdy o czymś rozmyślasz, tworzysz taki stan umysłu. Kiedy rozmawiasz z kimś, tworzysz „umysł rozmowy”. Kiedy sprzątasz dom, tworzysz taki stan umysłu, jaki zwykle masz podczas sprzątania.

Dlaczego to jest ważne? Nie od dziś wiadomo (i potwierdzają to badania z zakresu fizyki kwantowej), że ludzki umysł jest rodzajem anteny nadawczo-odbiorczej oraz, że materia nas otaczająca reaguje na sygnały z tej anteny. Ta odpowiedź otaczającego świata działa na zasadzie rezonansu, współbrzmienia ze stanem twojego umysłu. Wiadomo tez, że każda myśl, każde wyobrażenie, każde pragnienie ma swoją częstotliwość fal elektromegnetycznych. Inaczej mówiąc, świat współbrzmi ze stanem umysłu, z jego wibracją, z jego częstotliwością.

Mało tego, odnosi się to też do innych ludzi – nasze wyobrażenia wpływają na losy naszych bliskich, znajomych i wrogów. Mogą wywołać w ich życiu tzw. nieprzewidziane wypadki, zarówno pozytywne jak i negatywne. Dlatego w niektórych głębszych naukach buddyjskich jest powiedzenie „All is good” – wszystko jest dobre – ponieważ wszystko jest nieustającą kreacją tej Świadomości, tego Umysłu, który przejawia się w każdym z nas. Wszystko, to co nazywamy „złem” i „dobrem”, „pomocą” i „szkodą”, „miłością” i „nienawiścią”. Dosłownie wszystko i w każdej chwili jest przejawem bezustannego procesu tworzenia z tej Energii.

Dla mnie to nie są tylko pseudonaukowe banialuki. Choć nie do końca rozumiem jak to się dzieje (na szczęście Wszechświat to wie), to odkąd pamiętam, moja rzeczywistość jest kształtowana przez intencje, wizualizacje, stany umysłu oraz podświadome lęki i obawy. Szczególnie dobrze działa intencja – czyli silne ukierunkowane pragnienie czegoś, prośba o coś. W swej esencji jest całkowicie niewerbalnym sygnałem – pięknym, skoncentrowanym i czystym jak promień słońca. W swym działaniu intencja może zdziałać cuda na każdym planie.

Jest jednak pewien haczyk – musi być pełna zgoda w tobie, pełne pragnienie tego, o co prosisz. Jeśli gdzieś w podświadomości coś nie rezonuje z tą intencją, musisz najpierw to rozpracować. Podświadomość jest jakby bagażem naszych wcześniejszych intencji – jeśli kiedyś zdecydowaliśmy, że nie będziemy czegoś więcej robić, to podświadomość przypomni nam o tym, gdy świadomie znów zechcemy to robić. Nazywamy to też sumieniem.  Taką „niezgodę” można rozwikłać poprzez zrozumienie siebie i swoich wcześniejszych intencji – a szczególnie tego kiedy i dlaczego je wyraziliśmy. Następnie musimy to sobie sami wytłumaczyć, dosłownie, musimy naszej podświadomości wyjaśnić, że tamta intencja jest już nieaktualna, że teraz ją usuwamy i tworzymy nową. Takie podejście podświadomość zaakceptuje i będzie znów wspierać Twoje decyzje.

Dzieci Stwórcy

W każdej chwili tworzysz rzeczywistość, czy tego chcesz czy nie. W tej kwestii nie mamy wyboru, jesteśmy skazani na bezustanne kreowanie świata. Zrozum, to nie jest kwestia wiary, od zawsze kreowaliśmy tą rzeczywistość, świadomie lub nie, poprzez czyste intencje oraz podświadome lęki. A Wszechświat zawsze posłusznie nam służył. Każdemu z nas. Cóż za odpowiedzialność. Jakim to cennym darem dysponuje każdy człowiek i nawet o tym nie wiedząc, uzywa go. Pora to zrozumieć, zaufać i używać świadomie dla dobra własnego i innych.

No dobra, to może jakaś konkretna instrukcja? Proszę bardzo.

Oto przejrzysta instrukcja świadomego używania Prawa Tworzenia:

  1. Zastanów się czego w tej chwili potrzebujesz lub pragniesz najbardziej, to musi być coś na co masz wewnętrzną zgodę, coś czego opragniesz całym sobą.
  2. wyraź szczerą prośbę słowami, szeptem czy samą myślą oraz poczuj pragnienie, emocję pragnienia posiadania czy realizacji tego w twoim życiu. Po prostu proś, błagaj Wszechświat, pragnij tego całym sobą.
  3. Ostatni etap to poczuć się tak, jakbyś już to miał. Jak to jest, gdy masz to, o co prosisz? Jaki to sytuacja, jakie nowe emocje, jakie nowe możliwości? Zwizualizuj siebie w tej nowej sytuacji, z nowymi możliwościami. Jeśli np. prosisz o wycieczkę do Grecji, to poczuj jak kąpiesz się greckim morzu, jak pijesz greckie piwo i zajadasz się regionalnymi potrawami.

Jest jeszcze jeden etap – etap gotowości. Jesteś gotowy i otwarty na to, co przyniesie Ci Wszechświat. Chodzi o to, by być co dzień świadomym tego, o co się prosi, czego się oczekuje. Chodzi o to, by powtarzać powyższe punkty każdego dnia oraz by być gotowym na otwierające się możliwości i intuicję. Gdy zdarzy się jakaś sytuacja, otworzy przed Tobą jakąś nową możliwość a Ty poczujesz (zupełnie jakby sumieniem) że powinieneś działać – DZIAŁAJ.

Mało konkretne? Stanie się konkretne jak zaczniesz tego używać każdego dnia, z zaufaniem i szczerze. Zacznij od czegoś małego, co pomogłoby Ci w codziennym życiu, np. jeśli czujesz że przydałby Ci się jakiś wyjazd na urlop, ale nie masz dość pieniędzy, wyraź intencję pobytu na takim wyjeździe i poczuj jak to jest tam być. Rób tak jak najczęśćiej, najlepiej codziennie, pamiętając o wewnętrznej zgodzie, która musi zawsze być, inaczej skutki intencji będą inne od zamierzonych. Nie zastanawiaj się jak to osiągniesz. Tym zajmie się Wszechświat.

Pracuj wytrwale, aż poczujesz, że już wystarczy. Nie mówię tu o zniechęceniu, a raczej o odczuciu dobrze wykonanej pracy, o jakiejś nieuzasadnionej intelektualnie pewności, że intencja zostanie zrealizowana.

A jak się spełni, to proszę napisz w komentarzu 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *