Świadomość serca

Świadomość serca

Ostatnio interesuję się świadomością duchową z poziomu serca. Obszar ten dostarcza mi sporo ciekawych przeżyć.

Jest to najszybsza droga do śmiałego wykroczenia poza intelektualny umysł, poza poziom emocji, w ciszę świadomości duchowej pozbawionej utożsamień.

Koncepcje rozwijania miłości, miłującej dobroci jak najbardziej wspierają otwieranie tego centrum, gdyż następuje rozbicie/ osłabienie „wewnętrznego muru” czy powłok wybudowanych przez oddzielone „ja” w celu ochrony tego wrażliwego ośrodka – serca człowieczego. Powłoki te zatrzymują możliwości rozprzestrzeniania się świadomości serca w przestrzeni, następuje koncentracja świadomości na oddzielonym, często obolałym i samotnym „ja”… Świadomość przekazuje tą informację w pole świadomości i następuje stworzenie percepcji świata dualnego, podzielonego.

Ekspansja świadomości z poziomu tego centrum sprawia, że identyfikacja z „ja” traci podstawę, koncepcje na własny temat i utożsamienia, oparte na „ja” myśli i punkty widzenia pływają sobie swobodnie w polu i można je sobie oglądać. Daje to uczucie wyzwolenia, ulgi, nieobowiązywania tych wyraźnie odczuwanych kajdan umysłu, ograniczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *